Praca dla kierowcy w Niemczech

Praca dla kierowcy w Niemczech

Zobacz najnowsze, najbardziej aktualne oferty pracy dla kierowców w Niemczech. Możesz od razu przeglądać całą listę lub skorzystać z opcji filtrowania z lewej strony, aby wyselekcjonować oferty dopasowane do Ciebie.

Kierowca Niemcy, Praca dla kierowców w Niemczech

Obecnie transport jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki i nawet chwilowe zawirowania zauważalne szczególnie w ostatnich kilku latach w Europie, jak i na świecie, nie spowolniły tej olbrzymiej machiny. Wręcz przeciwnie, nieustannie obserwuje się rosnące zapotrzebowanie na nowych pracowników w tej profesji.

Umożliwienie przewozu towarów i energii ma dziś olbrzymie znaczenie produkcyjne, polityczne i gospodarcze. Dodatkowo jest to zadanie wymagające sporej ilości wiedzy i umiejętności, a także odporności i wytrzymałości nie tylko fizycznej, ale w dużym stopniu psychicznej.

Wiele firm spedycyjnych oferuje dobre warunki zatrudnienia i atrakcyjne zarobki, do których często doliczane są różnego rodzaju dodatki, np. pakiet socjalny.

Znalezienie uczciwego pracodawcy jest kluczem do sukcesu i bardzo ważnym elementem w drodze do samorealizacji. Praca kierowcy Niemcy to również olbrzymia odpowiedzialność, stres i zmęczenie spowodowane w dużej mierze nienormowanym czasem pracy. Są to pewne minusy, na które trzeba być przygotowanym już od samego początku.

Praca kierowcy Niemcy – w Polsce czy zagranicą?

Kierowcy są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynkach pracy praktycznie na całym świecie, więc decydując się na ten zawód, masz możliwość wybrania takiej oferty, która najbardziej będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Dodatkowe kwalifikacje, jak szkolenie ADR czy pozwolenie na przewóz niebezpiecznych towarów będą dużym plusem i sprawią, że więcej pracodawców będzie chciało zachęcić Cię do pracy w ich firmie.

Rozważając podjęcie pracy kierowcy, warto rozważyć opcję wyjazdu w tym celu do krajów sąsiadujących z Polską. Wzrastające zapotrzebowanie na zawodowych kierowców można odnotować między innymi w Niemczech, gdzie warunki zatrudnienia i proponowane stawki są nieporównywalnie lepsze niż w kraju.

Przyglądając się obecnym trendom na rynku pracy, można śmiało przypuszczać, iż zarobki w kręgu tej grupy zawodowej będą nadal rosły.

Jak znaleźć pracę jako kierowca międzynarodowy?

Z pewnością masz już za sobą research odnośnie aktualnie dostępnych ofert pracy i mniej więcej wiesz, jakie umiejętności są w cenie. Jak jednak nie zagubić się w gąszczu informacji i wybrać odpowiednią firmę transportową?

Może być to dosyć problematyczne, zwłaszcza w sytuacji, gdy szukasz ofert od pracodawców zagranicznych. Oprócz często niezrozumiałych skrótów, sprawę może skomplikować również bariera językowa.

I tu właśnie z pomocą przychodzi Agencja Doradztwa Personalnego CE FahrerFirma specjalizuje się w pośredniczeniu w procesie rekrutacji kierowców zawodowych na rynek niemiecki. Jest to więc doskonała opcja, jeżeli już podjąłeś decyzję o pracy zagranicą i zastanawiasz się, od czego zacząć.

Na stronie internetowej agencji odnajdziesz interesujące oferty pracy na terenie Niemiec, a także otrzymasz odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości związane z poszukiwaniem zatrudnienia, jak również rady odnoszące się do dalszych etapów.

Agencja skutecznie łączy ze sobą interesy pracodawców i pracowników, stawiając na jasną komunikację, a w efekcie długofalową i stabilną współpracę. Strona została zaprojektowana w bardzo przejrzysty i intuicyjny sposób, więc bez problemu odnajdziesz to, czego szukasz.

Praca kierowca C E Niemcy – dostępne oferty pracy

W zakładce Oferty pracy odnajdziesz wszystkie opublikowane dotąd oferty pracy na terenie Niemiec. Są one ułożone w porządku chronologicznym, rozpoczynając od tych najnowszych, więc nie stracisz czasu na bezcelowe przeglądanie nieważnych już ogłoszeń.

Dostępne oferty pracy są tu pokrótce opisane. Informacje te są zwięzłe i czytelne tak, aby przybliżyć Ci ogólny zarys tego, co przedstawia dana pozycja. Każdy kafelek zawiera informacje o wymaganej przez pracodawcę kategorii prawa jazdy, miejscu pracy, miesięcznym wynagrodzeniu, proponowanym systemie zmianowym oraz wymaganiach odnośnie znajomości danego języka obcego.

Z wiadomych względów firmy wymagają od swoich pracowników umiejętności posługiwania się językiem niemieckim (zwykle w zakresie podstawowym), ale warto również znać angielski choćby w stopniu umożliwiającym prostą komunikację.

Po wybraniu danej oferty pojawi się opis pozycji, gdzie będziesz mógł dokładnie zapoznać się z obowiązkami, wymogami oraz benefitami. Jeżeli któraś z ofert szczególnie Cię zainteresuje, wówczas wystarczy wypełnić widoczny na stronie formularz kontaktowy, a konsultant wkrótce skontaktuje się z Tobą w celu omówienia Twojego zgłoszenia.

Co w sytuacji, gdy nie wiesz, jaka oferta pracy będzie odpowiednia?

CE Fahrer dysponuje wyszkoloną kadrą konsultantów zaznajomionych z zagadnieniami związanymi z niemieckim rynkiem pracy. Oprócz publikacji ofert i przeprowadzania procesu rekrutacji, firma zajmuje się także udzielaniem bezpłatnych porad w zakresie zatrudnienia.

Wystarczy skontaktować się z CE Fahrer poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie, mailowo bądź telefonicznie. Na podstawie krótkiego wywiadu doradca będzie w stanie zorientować się o Twoich umiejętnościach, doświadczeniu i preferencjach odnośnie systemu pracy.

Otrzymasz kilka pasujących do Twojego profilu ofert i, jeżeli zdecydujesz się na którąś z nich, wystarczy zaaplikować, załączając wszystkie wymagane dokumenty.

Pracodawca zwykle poinformuje Cię o wyniku Twojej kandydatury w przeciągu kilku dni roboczych. Jest to spora oszczędność czasu, a prócz tego współpraca z agencją znacznie podnosi prawdopodobieństwo zdobycia zatrudnienia.

Czy wcześniejsze doświadczenie jest wymagane?

Aby zgłosić swoją chęć podjęcia pracy jako kierowca zawodowy w Niemczech nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia. Pracę u zagranicznego pracodawcy możesz podjąć zarówno wtedy, gdy jesteś świeżo po zdobyciu uprawnień i dopiero rozpoczynasz swoją karierę kierowcy, jak również wówczas, gdy jest to już kolejny etap w historii Twojego zawodu.

W każdym przypadku możesz liczyć na kompleksową pomoc w stworzeniu niepowtarzalnego profilu kandydata oraz w przetłumaczeniu Twojego CV tak, abyś mógł jak najlepiej zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcą.

Podpisanie umowy o pracę

Ważną kwestią podczas poszukiwania pracy jest bezpieczeństwo. Obecnie często słyszy się o próbach oszustw bądź incydentach nieprzestrzegania warunków umowy. Wszyscy pracodawcy, których ogłoszenia zostały opublikowane na stronie CE Fahrer są wcześniej weryfikowani. Nie musisz więc obawiać się, że padniesz ofiarą nieuczciwości.

Wszystkie umowy o pracę podpisywane za pośrednictwem CE Fahrer są w pełni legalne i zawierane bezpośrednio z pracodawcą, zwykle też na niemieckich warunkach.

Jeżeli proces rekrutacji przebiegnie pomyślnie, wówczas otrzymasz do podpisania umowę pośrednictwa pracy. Znajdziesz tam takie informacje jak: nazwa pracodawcy, osoba do kontaktu, system pracy, wynagrodzenie, data rozpoczęcia pracy, a także inne informacje, które z pewnością okażą się przydatne podczas wyjazdu.

Nie jest to jednak docelowa umowa o pracę – takową podpisujesz bezpośrednio z niemieckim pracodawcą dopiero po przyjeździe do kraju. Wyjazd do Niemiec zawsze odbywa się dopiero po wcześniejszym ustaleniu i potwierdzeniu terminu.

Wątpliwości związane z wyjazdem

Warto na spokojnie usiąść i wynotować sobie wszystkie pytania, jakie nasuwają Ci się w związku z pracą zagranicą i kwestiami organizacyjnymi odnośnie samego wyjazdu. Konsultanci CE Fahrer zawsze służą bezpłatną pomocą w przypadku jakichkolwiek wątpliwości z Twojej strony.

Numer telefonu oraz adres mailowy odnajdziesz na końcu każdej zakładki na stronie internetowej. Możesz również zajrzeć do zakładki Wasze pytania, gdzie odnajdziesz odpowiedź na kilka kwestii, które najczęściej nurtują kandydatów.

czytaj dalej

Kierowca C+E / system 2/1, 3/1, 4/1, bez systemu / 2700 € brutto / Osnabrück /podst ADR / BDF / bez języków

Język: język niemiecki podstawowy, język angielski podstawowy, nie znam języków obcych

System pracy: bez systemu, 2/1, 3/1, 4/1

Zestaw: Plandeka

Lokalizacja: Osnabrück

Zakwaterowanie: W aucie, Baza socjalna

Uprawnienia: Prawo jazdy kat. C+E, Karta kierowcy, ADR podstawowy

Trasy: dalekobieżne

Obsada: pojedyncza

Wynagrodzenie: 2700 €

Streszczenie:

Kierowca C+E / plandeka / Stuttgart/ 3100 € / bez systemu / trasy dalekie/ j.niemiecki/angielski

Język: język niemiecki podstawowy, język angielski podstawowy

System pracy: bez systemu

Zestaw: Plandeka

Lokalizacja: Stuttgart

Zakwaterowanie: W aucie, Baza socjalna

Uprawnienia: Prawo jazdy kat. C+E, Karta kierowcy

Trasy: dalekobieżne

Obsada: pojedyncza

Wynagrodzenie: 3100

Streszczenie:

Kierowca C+E / plandeka/BDF / Koblencja / 3240 € / bez doświadczenia/ system 3/1,bez systemu / trasy dalekie/ j.niemiecki

Język: język niemiecki komunikatywny

System pracy: 3/1

Zestaw: Plandeka, BDF tandem

Lokalizacja: Koblencja, Osnabrück

Zakwaterowanie: Brak

Uprawnienia: Prawo jazdy kat. C+E, Karta kierowcy

Trasy: krótkobieżne i dalekobieżne

Obsada: pojedyncza

Wynagrodzenie: 3240 €

Streszczenie:

Kierowca C / wywrotka / Lipsk / 2080 € / System 2/1, 3/1 lub bez systemu / z zakwaterowaniem /J. niemiecki/angielski podstawowy

Język: język niemiecki podstawowy, język angielski podstawowy, nie znam języków obcych

System pracy: bez systemu, 2/1, 3/1

Zestaw: Wywrotka, Kategoria C

Lokalizacja: Lipsk

Zakwaterowanie: Tak

Uprawnienia: Karta kierowcy, Prawo jazdy kat. C

Trasy: krótkobieżne, codzienne powroty na bazę

Obsada: pojedyncza

Wynagrodzenie: 2080 €

Streszczenie: